A Kállay világtalálkozó résztvevői 2024. augusztus 24-én

Családtörténeti konferencia a nyíregyházi Kállay világtalálkozón

2024. október
2024. augusztus 23–25. között, 24 év után immáron második alkalommal fogadták a nagykállói Kállay család leszármazottait Nyíregyházán, szerte a világból. A háromnapos világtalálkozó második napján a Kállayak történetével foglalkozó családtörténeti konferenciát tartottak. Az esemény létrejöttét az utolsó magyar királyi miniszterelnök, Kállay Miklós unokája, Kállay Helén szervezte.
A tartalom megtekintéséhez be kell jelentkeznie. Kérjük . Még nem előfizető? Csatlakozzon hozzánk!
Családfa Kiadó logó

További

További cikkek:

A DNS-ed szelleme

Miért érzed, hogy közöd van olyan ősökhöz, akikkel soha nem találkoztál?
Az amerikai egyesült államokbeli Westfield (New Jersey) városban interneten megjelenő Genealogy Explained című családtörténet-kutatást segítő lapban 2025. január 28-án jelent meg az alábbi írás, amelyet Fenyvesi Anna, a Szegedi Tudományegyetem Angol–Amerikai Intézete vezetőjének fordításában közlünk. A rendkívül hangulatos írás jól érzékelteti a családkutató érzéseit, felfokozott lelki állapotát, amikor rábukkan az évszázadokkal korábban élt ősének nyomára.

bővebben
Házasság a régi Magyarországon

Házasság a régi Magyarországon

Péter Katalin: Házasság a régi Magyarországon 16–17. század. Múltidéző zsebkönyvtár. (Sorozatszerk. Horn Ildikó) L’Harmattan, Bp., é. n. [2008] – A Szemle rovatban nem csupán közelmúltban megjelent kiadványokat mutatunk be, hanem azokat a családtörténet-kutatás szempontjából hasznos munkákat ismertetjük megjelenésük idejétől függetlenül, amelyek akár tartalmuk miatt, akár mint módszertani példák jól hasznosíthatók a kutatás során.

bővebben
Mátyás király és a nők

Mátyás király és a nők

Gazdagnak és befolyásosnak lenni nem lehet rossz, sokan cserélnének azokkal, akiknek ez a történelem során megadatott. Ilyenkor a felületes szemlélő elsősorban az uralkodókra gondol, akik emberi mértékkel mérve szinte bármit megtehettek és megvehettek. Az élet egy nem is annyira jelentéktelen területén azonban nem voltak irigylésre méltóak: a párválasztásban, mert az nem csupán rajtuk múlott, hiába „ólálkodott” Ámor a közelben. Az életkor, a szülők rugalmassága, a hatalmi konstelláció, az esetleges özvegység mind-mind korlátozták döntésüket. Semmi udvarlás és ismerkedés tehát, mindez az esküvő utánra maradt, és mivel válás nem létezett, a házasság nemegyszer súlyos következményeivel kellett élniük tovább. A házasság megszüntetése terén viszont voltak, akik az egyház által egyedül elfogadhatónak tartott körülményt hajlamosak voltak meggyorsítani, elég csak VIII. (Tudor) Henrik (1509–1547) angol uralkodóra gondolnunk.

bővebben