E számunk Tanulmányok rovatának öt cikkéből három a magyar történelmet évszázadokon át meghatározó családjával a Nádasdyakkal foglalkozik.
Holmár Zoltán folytatva a nagykállói Kállay család történetét, annak horvátországi ágát mutatja be.
Utolsó tanulmányunk a 20. századba vezet. Ki ne ismerné a Dire Straits rockegyüttes világhírű gitárosa, Mark Knopfler nevét. A cikkből megismerhetjük a magyarországi gyökereket.
A Szakmai műhely rovat Szabadi István segítségével bemutatja a legtöbb iratot őrző hazai református levéltár, a Tiszántúli Református Egyházkerület Levéltára családtörténeti kutatásra alkalmas fondjait. Az intézmény őrzi a Debreceni Református Kollégium iratait, köztük családtörténet-kutatást segítő állagokat. A levéltár külön értéke, hogy Romániához, Csehszlovákiához és a Szerb—Horvát—Szlovén Királysághoz elcsatolt területek egykori református lakóira vonatkozó iratokat is őriz.
Késmárky István és Véges István Mi a „jó gyakorlat”? című tanulmánya segítséget nyújt a számítógépes adatfeldolgozáshoz.
Nő, anya, társ. Asszonyok a Károlyi családban címmel kiállítás nyílt a Magyar Nemzeti Levéltár (MNL) Fejér Vármegyei Levéltárában, amelyhez nagy segítséget nyújtott a Károlyi iratok őrzője, az MNL Országos Levéltára. A kiállítást ajánljuk olvasóink figyelmébe.
Kollega Tarsoly István
főszerkesztő